З метою посилення державного нагляду (контролю) за охороною, використанням і відтворення водних біоресурсів під час заборони на вилов риби та інших водних живих ресурсів у рибогосподарських водних об’єктах Миколаївської області в весняно – літній нерестовий період 2018 року в рамках проведення операції «Нерест-2018» в період з 04.05.2018 по 05.05.2018 державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Миколаївської області здійснено рейдову перевірку на р.Кодима та р.Південний Буг, Кривоозерського району, Миколаївської області.
Під час проведення природоохоронних заходів із запобігання та виявлення фактів порушення природоохоронного законодавства на р.Кодима було виявлено факти незаконного вилову риби В’юн в кількості 30 од. забороненими знаряддями лову (ятіром із сітчастого матеріалу); на р.Південний було виявлено факти незаконного вилову риби Карась сріблястий в кількості 94 од. та  риби Окунь в кількості 1 од. забороненими знаряддями лову (сіткою лісковою). На порушників складено 2 протоколи за ч.4 ст.85 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Розмір збитків завданих державі внаслідок незаконного добування рибних ресурсів, який виконано згідно до Постанови Кабінету Міністрів України №1209 від 21.11.2012 «Про затвердження такс  для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення цінних видів водних біоресурсів» інших об’єктів водного промислу" складає 2125 гривень. Матеріали справи направлено до судових органів.
Державна екологічна інспекція звертається до всіх громадян з проханням не спричиняти дії, які завдають шкоди нашому спільному багатству, а сприяти збереженню та збільшенню чисельності водних біоресурсів країни.

Посилання